رویه های بازگرداندن کالا

رویه های بازگرداندن کالا

جلب رضايت مشتری، مشتری مداری و آسودگی خاطر از يک خريد لذت بخش از اهداف فروشگاه جوزا می باشد. و کليه پرسنل آن در تلاش هستند تا هر سفارش در شرايط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود اين ممکن است مشتريان محترم با مسائل و مشکلاتی روبرو شوند، که در چنين مواردی جوزا برای رضايت خاطر شما مشتريان با همکاری کليه تأمين کنندگان خود، طرح هايی را در قالب خدمات پس از فروش و امکان بازگشت کالای مجاز تا ۷ روز از زمان تحويل را برنامه ريزی نموده است. که به شرح چگونگی آن می پردازيم.

جوزا چه شرايطی را برای بازگرداندن کالا تعيين نموده است؟

۱- اگر کالای خريداری شده شما از نظر مشخصات يا ظاهر فيزيکی با اطلاعات و مشخصات موجود در وب سايت مغايرت داشته باشد.

-در صورت وجود مغايرت بايد حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دريافت کالا از طريق ايميل، تماس تلفنی به واحد خدمات پس از فروش جوزا اطلاع دهيد تا مشکل شما در سيستم ثبت و هماهنگی های لازم صورت پذيرد.

-در صورتی که از کالا استفاده نشده باشد و در شرايط اوليه خود باشد، مشمول طرح بازگشت جوزا می باشد.

-در صورتی که لازم است کالا از بسته خود خارج شود تا مغايرت آن تشخيص داده شود، کالا نبايد دستکاری شده يا از آن استفاده شده باشد و لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگه داشته شود و از دور ريختن آن خودداری شود.

نکته۱: ملاک وجود مغايرت در مشخصات کالا و مشخصات فنی درج شده در وب سايت است و عکس های محصولات در وب سايت صرفا جهت اطلاع و کمک به خريد مشتری است و اگر تفاوت های جزئی با کالای اصلی داشته باشد، نمی توان آنرا وجود مغايرت دانست.

نکته۲: استفاده از اين سرويس در صورتی امکان پذير است که کالا در حالت اوليه خود، داخل کارتن يا جعبه اصلی خود، بدون خط تا، بدون پارگی، به فروشگاه جوزا بازگردانده شود. برچسب زدن يا نوشتن توضيحات، آدرس يا هر مورد ديگر روی کارتن يا جعبه اصلی کالا يا پاره يا مخدوش کردن امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد.

۲- اگر کالای خريداری شده پيش از استفاده آسيب ديدگی، ايراد و اشکال فنی و ظاهری داشته باشد.

-آسيب يا اشکال فنی و فيزيکی بايد حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دريافت کالا از طريق ايميل، تماس تلفنی به واحد خدمات پس از فروش جوزا اطلاع دهيد.

-استفاده از کالای معيوب توسط مشتری يا هر گونه تلاش برای تعمير و يا دست کاری پس از تشخيص اشکال اوليه کالای مذکور قابل برگشت نخواهد بود.

نکته۱: استفاده از اين سرويس در صورتی امکان پذير است که کالا در حالت اوليه خود، داخل کارتن يا جعبه اصلی خود، بدون خط تا و ساير موارد ديگر از اين قبيل به فروشگاه جوزا بازگردانده شود. برچسب زدن يا نوشتن توضيحات، آدرس يا هر مورد ديگر روی کارتن يا جعبه اصلی کالا يا پاره و يا مخدوش کردن امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد.

نکته۲: لطفا توجه داشته باشيد که هر گونه تغيير در شرايط اوليه، حتی در بسته بندی، امکان استفاده از اين سرويس را از بين خواهد برد.

نکته۳: اشکالات فنی و ظاهری از قبيل (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا) که در اثر استفاده نادرست پس از تحويل کالا ايجاد شود را شامل نمی شود. استفاده نادرست؛ مواردی مانند حمل و نقل و جابجايی، نصب و راه اندازی، تنظيمات غير معمول، نگهداری و استفاده ی غير متفاوت با توصيه سازنده کالا (قيد شده در دفترچه راهنمای کالا) را شامل می شود.

۳- اگر مشتری از خريد خود منصرف شود.

-اگر هنوز سفارش برايتان ارسال نشده است: بايد هر چه سريع تر به واحد پشتيبانی سفارش به آدرس support@jowza.com يا از طريق شماره تلفن های ۰۴۴۴۲۴۵۱۰۴۲ یا شماره تماس اضطراری ۷۲۶۳ ۵۲۳ ۰۹۱۴ اطلاع داده شود تا نسبت به لغو سفارش اقدام شود.

-اگر پس از دريافت کالا مشتری از خريد خود منصرف شود: حداکثر تا ۷ روز بايد انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش به آدرس support@jowza.com اطلاع دهيد. توجه داشته باشيد در اين حالت، برگرداندن کالا پس از اعلام مشکل توسط مشتری، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش کنترل و بررسی می شود؛ در صورت تأييد وجود مشکل توسط کارشناسان مشمول طرح بازگشت می باشد و لازم است مشتريان حتما توجه داشته باشند که کالا در شرايط اوليه خود، پلمب باشد، از آن استفاده نشده باشد و همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود. در صورتی که کالا همراه هديه فروخته شده باشد بازگرداندن هديه نيز حتما الزامی است و اگر کالای برگشتی در شرايط اوليه خود توسط ما دريافت نشود کالا خارج از شرايط بازگشت محسوب می شود.

نکته ۱: کالا هايی که به دليل لزوم رعايت مسائل بهداشتی يا استفاده شخصی نبايد بازگردانده شوند. امکان تعويض و بازگشت کالا ميسر نمی باشد.

نکته۲: لطفا توجه داشته باشيد که هر گونه تغيير در شرايط اوليه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از اين سرويس را از بين خواهد برد.

نکته۳: در صورت انصراف از خريد، هزينه ارسال کالا و عودت آن به عهده مشتری خواهد بود.

توجه:

پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان خدمات پس از فروش، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت ۱۵ روز بصورت امانت نزد جوزا در واحد خدمات پس از فروش باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت جوزا در قبال کالا و زیان های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

۴- اگر مشتری قصد تعويض سايز خرید خود را داشته باشد:

-درخواست تعويض سايز خود را بايد حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دريافت کالا از طريق ايميل، تماس تلفنی به واحد خدمات پس از فروش جوزا اطلاع دهيد.

-درخواست شما تنها در صورتی پذيرفته می شود که محصولات به شکل اوليه خود و نو باشند، از آن استفاده نشده باشد، بدون خط تا، بدون پارگی باشند و روی پوشاک هيچ گونه آثاری مانند لکه، رنگ پريدگی، بدون بوی عطر و بدن باشد، مارک، بارکد، دکمه و ساير ملحقات حتی برچسب های آن جدا نشده باشد.

-در خصوص کفش يا حتی کيف اگر هنگام تست کردن خط تا ايجاد شود، جوزا از دريافت محصول معذور است، دقت شود تنها در اين صورت تحويل گرفته نمی شود.

-در مورد آن دسته از پوشاک يا محصولاتی که تک سايز می باشند، امکان تعويض با همان نمونه وجود ندارد و مشتريان می توانند نمونه ديگری را سفارش بدهند در غير اين صورت وجه به حساب مشتری عودت داده می شود.

۵-اگر در اثر حمل و نقل آسيب ديدگی ايجاد شده باشد.

-آسيب ديدگی بايد حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دريافت کالا از طريق ايميل، تماس تلفنی به واحد خدمات پس از فروش جوزا اطلاع دهيد.

-در صورتی که هنگام تحويل کالا و در لحظه اوليه آسيب ديدگی مشاهده شود، مشتريان بايستی از تحويل مرسوله خودداری کنند تا کالا جهت بررسی و ارسال مجدد اقدام شود.

-کالای آسيب ديده را همراه همه لوازم و متعلقات جانبی بايد به همان شکلی که مشتری تحويل گرفته و فاکتور به خدمات پس از فروش جوزا ارسال شود.

نکته ۱- استفاده از اين سرويس در صورتی امکان پذير است که کالا در حالت اوليه خود، داخل کارتن يا جعبه اصلی خود، بدون خط تا، بدون خط و خش و بدون پارگی به جوزا بازگردانده شود. برچسب زدن يا نوشتن توضيحات، آدرس يا هر مورد ديگر روی کارتن يا جعبه اصلی يا پاره و يا مخدوش کردن امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد يرد.

نکته ۲- فروشگاه جوزا تمام مرسولات را داخل بسته بندی های ايمن و استاندارد تحويل شرکت های حمل و نقل معتبر داده و از آنان بارنامه تحويل می گيرد. تحويل کالا به شرکت های حمل و نقل و صدور بارنامه به منزله سالم تحويل دادن آن به شرکت های حمل و نقل است و بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و نقل به عهده شرکت های حمل و نقل است و جوزا در صورت تأييد شرکت های حمل کننده خسارت را جبران می کند.

شرايط و ضوابط بازگرداندن کالای پوشاک و کفش:

-لباس زير و لباس هايی که مستقيما با بدن تماس دارند به هيچ عنوان اين گونه محصولات به دليل رعايت نکات بهداشتی و شخصی و طبيعت خاص فروش اين گونه کالا ها، قابل برگشت نمی باشند. بنابر اين در صورت تعويض سايز و دارا بودن شرايط تعويض در اولين فرصت و ظرف مدت تنها ۶ ساعت پس از دريافت کالا با خدمات پس از فروش جوزا تماس بگيريد.

-در صورت مطابقت نداشتن کالا با سفارش، مناسب نبودن سايز، کالا بايستی، بدون خط تا، بدون پارگی و به شکل اوليه خود و نو باشند و روی پوشاک هيچ گونه آثاری مانند لکه، رنگ پريدگی، يا بوی عطر و يا بوی بدن وجود نداشته باشد، برچسب، مارک، بارکد، دکمه و ساير ملحقات جدا نشده باشد و از آن استفاده نشده باشد.

شرايط و ضوابط بازگرداندن محصولات آرايشی و بهداشتی و همچنين لوازم شخصی و بهداشتی:

-محصولات آرايشی و بهداشتی و همچنين لوازم شخصی و بهداشتی به هيچ عنوان اين گونه محصولات به دليل رعايت نکات بهداشتی و شخصی و طبيعت خاص فروش اين گونه کالا ها قابل برگشت نمی باشند.

نکته ۱: اطلاعات اين محصولات در وب سايت جوزا صرفا برای اطلاع رسانی است و جنبه مشاوره ندارد؛ خريدار بايد قبل از استفاده از اين دسته محصولات، نسبت به کسب اطلاعات حرفه ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند. همچنين نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب سايت درج کرده اند، تجربه يا اطلاعات شخصي افراد است و برای آنها و فروشگاه جوزا مسئوليتی ايجاد نمی کند.

نکته۲: مسئوليت اطلاعات فراهم شده روی بسته بندی کالا با شرکت توليد کننده کالا است و جوزا در اين باره مسئوليتی ندارد.

نکته ۳: جوزا نسبت به عوارض جسمی و بيماری های ناشی از استفاده از اين محصولات (از قبيل حساسيت ها و جراحات و …) و يا همچنين عدم آگاهی و اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از اين محصولات و یا ايجاد خسارت نسبت به خود يا محصول هيچ مسئوليت و پاسخگويی ندارد و مسئوليت آن بر عهده مشتری است و مشتری مي تواند از طريق شرکت های مربوطه (نمايندگان و تأميين کنندگان رسمی) مراحل را پيگيری نمايد.

نکته ۴: در صورت تأييد معيوب بودن کالای مرجوعی توسط شرکت تامین یا تولید کننده، جوزا هزينه آن محصول را طبق فاکتور (حداکثر تا یک ماه از تاریخ فاکتور) به مشتری بر می گرداند.

شرايط و ضوابط بازگرداندن موبايل و تبلت و کالا های الکترونيکی:

-به منظور جلوگيری از بروز سوء تفاهم های احتمالی، هنگام تحويل گرفتن کالا و قبل از باز کردن آن، اطلاعات روی فاکتور را با محصول داخل بسته مطابقت دهيد، پس از اطلاع مشتری و در صورت تأييد کارشناسان فنی و پيگيری تيم خدمات مشتريان مبنی بر بازگرداندن کالا شما می توانيد با هماهنگی فروشگاه جوزا، طبق شرايط بازگرداندن کالا نسبت به عودت کالای خود اقدام کنيد. در مرحله بعدی تيم کارشناس فنی کالای تحويل گرفته شده را بررسی می کنند. در اين حالت با توجه به نوع مشکل کالا، به يکی از سه روش زير نتيجه به شما اعلام خواهد شد.

حالت اول: در صورتی که خرابی کالا ذاتی باشد، کالای معيوب با کالای سالم جايگزين و برای مشتری ارسال خواهد شد و در صورت ناموجود بودن، مبلغ کالا تماما به مشتری برگردانده خواهد شد.

حالت دوم: در صورتی که خرابی ناشی از استفاده نادرست مشتری از کالا باشد، مورد تأييد جوزا نخواهد بود و همان کالا برای مشتری ارسال می گردد، در اين صورت کليه هزينه های جابجايی به عهده مشتری خواهد بود.

حالت سوم: در صورتی که اختلال ناشی از ايراد های جزئی و نرم افزاری باشد، کالای شما توسط ما به شرکت های گارانتی کننده تحويل داده می شود تا پس از اطمينان از اصلاح و سلامت دستگاه به شما عودت داده می شود.

نکته: به آن دسته از کالا هايی را که دارای گارانتی اصالت و سلامت فيزيکی هستند؛ مشمول ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی شوند.

چگونگی بازگرداندن کالا و ارسال آن برای ما:

با توجه به امکان بازگرداندن کالا تا قبل از ۷ روز لطفا به نکات زير توجه فرمائيد:

-لطفا قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتيبانی خدمات پس از فروش تماس گرفته و درخواست خود را توضيح دهيد، بازگشت کالا صرفا با هماهنگی کارشناسان ميسر خواهد بود. لطفا از بازگرداندن کالا بدون هماهنگی با فروشگاه جوزا جدا خودداری فرمائيد. همکاران ما شما را از روند بازگرداندن مطلع خواهند کرد.

-مشتريان توجه داشته باشند که کالا در شرايط اوليه خود باشد، از آن استفاده نشده باشد و داخل جعبه  و يا کارتن اصلی خود قرار گيرد و برای وسایل الکترونیکی و … کليه لوازم و متعلقات جانبی همراه کالا اعم از دفترچه راهنما، کابل، کارت گارانتی، بند و ساير قطعات و حتی فاکتور خريد و رسيد پستی همراه کالا برگشت داده شود.

-برچسب زدن يا نوشتن توضيحات، آدرس يا هر مورد ديگر روی کارتن يا جعبه اصلی کالا يا پاره و يا مخدوش کردن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بين خواهد برد.

– فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

-اگر کالا دارای رمز عبور يا (password) و يا هر رمز ديگری باشد، لازم است مشتری رمز را از روی کالا برداريد تا قابل تست باشد.

– در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا از پست پیشتاز استفاده کنید. لازم به ذکر است که هزینه‌های بازگرداندن کالا به غیر از پست پیشتاز به عهده مشتری است و جوزا تعهدی در قبال این هزینه‌ها ندارد. ولی هزینه پست پیشتاز با ارائه فاکتور و قبض شرکت پست بر اساس تعرفه‌های شرکت پست و طبق قوانین و دستورالعمل‌های جوزا، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت رسید پستی است، برای اطمینان رسید را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

-در صورتی که ساکن مهاباد هستيد. با جوزا تماس بگيريد تا از طريق پيک، نسبت به بازگرداندن کالا اقدام شود.

نکته: لطفا تا زمان رسيدن کالا به دست ما کد رهگيری مرسوله را نزد خود نگه داريد.

 

هزينه ارسال بازگرداندن کالا چگونه محاسبه خواهد شد؟

-به هر دليلی که اثبات شود اشتباه از جانب ما بوده از قبيل ايراد فنی، وجود مغايرت، آسيب ديدگی ظاهری که به تأييد کارشناسان خدمات پس از فروش برسد؛ هزينه حمل کالای بازگشتی بر عهده جوزا خواهد بود و لازم است مشتری رسيد پستی را همراه بسته اصلی برای ما ارسال کند تا هزينه پست طبق رسيد برای شما ظرف ۳ الی ۵ روز به حساب شما واريز گردد.

-در صورت انصراف از خريد، يا تأييد نشدن ايرادات و مغايرت توسط کارشناسان جوزا، هزينه ارسال و دريافت مجدد به عهده مشتری خواهد بود. (توجه: حتما کالا بايستی دارای شرايط بازگرداندن باشد.)

روند رسيدگی به درخواست مشتری، پس از تحويل گرفتن کالای برگشت داده شده چگونه است؟

فروشگاه جوزا پس از تحويل گرفتن کالای بازگشتی ايرادات و نواقص و همچنين دليل برگشت آن را بررسی و کنترل می کند. اگر ايرادات و نواقص و يا اشتباه از طرف ما باشد کالا تعويض خواهد شد و مشتری می تواند کالای خود را با مدل ديگری جايگزين کرده و تحويل بگيرد و در غير اين صورت همان کالا مجددا به شما بازگردانده خواهد شد.

در صورتی که کالای جايگزين شده در انبار موجود باشد، آماده ارسال به مشتری خواهد شد. در صورت تفاوت قيمت کالای جديد با کالای بازگشتی، فروشگاه قيمت آن دو را بررسی می کند؛ اگر کالای جديد ارزان تر باشد، تفاوت قيمت به حساب مشتری واريز می شود و اگر کالای جديد گران تر باشد مشتری بايستی تفاوت قيمت را به فروشگاه بپردازد.

از آنجايی که قيمت کليه کالا ها در وب سايت براساس قيمت روز تعيين و مشخص می شود و همچنين محصولات موجود در انبار دارای تعداد مشخصی می باشد، بنابراين تغييرات قيمت و يا اتمام موجودی در انبار طی مراحل تعويض به هيچ عنوان حقی را برای مشتری ايجاد نمی کند و فروشگاه نسبت به بازپرداخت وجه به حساب مشتری متعهد می باشد؛ فروشگاه پس از دريافت کالا و بررسی کردن ايرادات و مشکلات مطابق با استاندارد ها و دستورالعمل ها، در صورت لزوم هماهنگی با نمايندگی مجاز ظرف مدت ۴۸ ساعت کاری بسته به نوع محصول در صورت مشخص شدن وضعيت کالا مبلغ وجه به حساب مشتری واريز می کند.

نکته: توجه داشته باشيد که پس از سپری شدن ۷ روز ضمانت بازگشت کالا، فروشگاه هيچ گونه مسئوليتی در قبال کالای خريداری شده ندارد.

درخواست بازگشت کالا را چگونه به فروشگاه جوزا اطلاع دهيد؟

مشتريان می توانند درخواست خود را از طريق صفحه تماس با ما، پيغام خود را مطرح کنند و يا از طريق تماس تلفنی به شماره ۰۴۴۴۲۴۵۱۰۴۲ و شماره ی ضروری ۰۹۱۴۵۲۳۷۲۶۳ اطلاع دهيد.

عزيزان بايستی شماره پيگيری سفارش خود را به ما اطلاع داده تا از طريق آن نسبت به درخواست شما اقدامات لازم صورت گيرد.