سوالات متداول

سوالات متداول

۱- عضويت در سايت و ورود اعضاء

– آيا برای خريد کردن از فروشگاه جوزا بايد در سايت عضو باشم؟

بله. در ابتدا می توانيد بدون اينکه در سايت عضو شده باشيد کالای مورد نظرتان را به سبد خريد اضافه کنيد ولی برای اينکه سفارش شما با موفقيت ثبت شود به حساب کاربری نياز است.

عضويت در سايت جوزا دارای مزايای زير می باشد.

– به سادگی می توانيد تمامی سوابق خريد های خود و فعاليت هايتان را مديريت کنيد.

– با عضويت در سايت آخرين اخبار و اطلاعيه ها برای شما ارسال خواهد شد. و همچنين از فروش های ويژه و قيمت روز محصولات باخبر شويد.

– نظرات و پيشنهادات خود را با ديگران به اشتراک بگذاريد.

– می توانيد با عضويت در سايت و خريد های متعدد از کوپن تخفيف فروشگاه استفاده کنيد.

– چگونه می توانم در سايت فروشگاهی جوزا عضويت داشته باشم و از مزايای آن بهرمند شوم؟

در قسمت بالای صفحه های سايت يک نماد قفل وجود دارد که با کليک بر روی آن وارد صفحه عضويت در سايت می شويد و پس از تکميل فرم عضويت از مزايای آن از قبيل خريد آسان و مطمئن، بررسی و مديريت سوابق خريد، ارسال اطلاعيه ها و خدمات ويژه، به اشتراک گذاشتن نظرات و پيشنهادات، استفاده از کوپن های خريد بهرمند شويد.

– چگونه می توانم مشخصات کاربری خود را ويرايش کنم؟

با وارد کردن پست الکترونيکی و کلمه عبور وارد حساب کاربری خود شويد. سپس با کليک بر روی گزينه حساب من به صفحه ای منتقل می شويد که در بخش اطلاعات کاربر امکان ويرايش اطلاعات وجود دارد.

۲- چگونگی خريد از فروشگاه اينترنتی جوزا

– در چه ساعتی از شبانه روز می توانم محصول مورد نظر خود را خريداری کنم؟

با توجه به نامحدود بودن زمان ثبت سفارش شما ميتوانيد در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته کالای دلخواه خود را خريداری کنيد. و هيچ گونه محدوديت زمانی وجود ندارد.

-چگونه می توانم کالای مورد نظر خود را در فروشگاه پيدا کنم و آنرا خريداری نمايم؟

براي جست و جوی کردن و پيدا کردن کالای مورد نظر خود در سايت فروشگاهی جوزا می توانيد از يکی از روش های زير حسب دلخواه خود استفاده کنيد.

الف- استفاده از ابزار نوار جست و جو  که در صفحه های بالای سايت قرار دارد.

ب- استفاده از بخش دسته بندی محصولات (در نوار بالایی سایت)

ج- استفاده از گروه بندی محصولات (در صفحه اصلی پايين اسلايدر فروشگاه و پیشنهادات ویژه)

بعد از انتخاب کالا، محصول دلخواه خود را به سبد خريد اضافه کنيد و در آخر خريد خود را نهایی کنيد.

برای اطلاعات بيشتر به بخش؛ چگونگی ثبت سفارش مراجعه شود.

-چگونه می توانم کالای سفارش داده شده خود را تا رسيدن به دستم پيگيری نمايم؟

برای اطلاع از وضعيت سفارش، مي توانيد در صفحه اصلی و در قسمت پایینی سایت در قسمت خدمات مشتریان روی گزينه پيگيری سفارشات کليک کرده و بعد از وارد شدن به صفحه ی پيگيری سفارشات می توانيد از وضعيت آن مطلع شويد. از طرفي با ارسال ايميل از جانب فروشگاه، شما را از جريان آخرين وضعيت سفارش باخبر می سازيم.

-روش کار سبد خريد و افزودن محصولات به آن به چه شکلی بوده و برای تأييد نهايی خريد چگونه عمل کنم؟

با کليک کردن بر روی گزينه افزودن به سبد خريد وارد صفحه سبد خريد می شويد و اگر قصد خريد کالا های بيشتری را داريد آنها را نيز به سبد خريد خود اضافه کنيد تا به صورت يک سفارش يا يک فاکتور خريد برای شما نشان داده و ارسال شود. لازم به ذکر می باشد که اگر مبلغ مجموع کالا های سفارش داده شما بيشتر از یکصد هزار تومان شود  و زیر پنج کیلو گرم باشد محصول يا محصولات انتخابی به صورت رايگان برای شما ارسال خواهد شد.

در مرحله بعد براي نهايی کردن خريد ابتدا در قسمت بالای صفحه سمت چپ روی آيکن قفل مانند کليک کنيد؛ با انتخاب آن وارد قسمت ورود يا عضويت در سايت می شويد با وارد کردن نام کاربری و کلمه عبور در سايت عضو می شويد تا از امکانات رايگان سايت در مراحل بعدی بهره مند شويد. اگر قبلا ثبت نام کرده ايد دارای حساب کاربری هستيد و نيازی به ثبت نام مجدد نيست و تنها با وارد کردن حساب کاربری سبد خريد خود را ثبت کنيد. بعد اطلاعات پرداختی خود را تکميل کنيد، سفارش شما  در اين مرحله ثبت نهايی شد و آماده ارسال خواهد شد.

-چگونه می توانم ليستی از اطلاعات مربوط به خريد های قبلی خودم را مشاهده کنم؟

يکی از مزايای عضويت در وب سايت فروشگاهی جوزا اين است که شما می توانيد به راحتي با مراجعه به بخش حساب کاربری (همان  بخش عضويت در سايت) و با وارد کردن رمز عبور به اطلاعات خريد های قبلی خود دسترسی داشته باشيد.

-آيا می توانم بعد از ثبت سفارش يک کالا در صورتی که از خريد خود  منصرف شدم، سفارش خود را با کالای ديگری عوض کنم يا کلا ازخريد انصراف بدهم؟

پس از ثبت سفارش و در صورتی که تاييد نهايی انتخاب نشده باشد با کليک بر روی لغو خريد، می توانيد خريد را لغو  و از سبد خريد حذف کرده يا با کالای ديگری آن را تعويض کنيد. و در صورتی را که تأييد نهايی را انتخاب کرده و کليه مراحل خريد را انجام داده باشيد. در صورتی که از خريد منصرف شديد، بايستی از طريق صفحه تماس با ما و ارسال ايميل و يا تماس تلفنی به ما اطلاع داده تا نسبت به لغو و يا جايگزين کردن کالا اقدام کنيم. در غير اين صورت کالا برای مشتری ارسال خواهد شد و در صورت بازگرداندن کالا هزينه ارسال به عهده مشتری خواهد بود.

-آيا به خاطر تنوع در کالا ها راهی برای مشاوره و کمک به انتخاب من وجود دارد؟

اطلاعات تکميلی و تخصصی مورد نياز هر کالا، در سايت و در کنار محصول قرار داده شده است. که شما می توانيد از طريق مطالعه آن محصولتان را انتخاب کنيد. از طرفی می توانيد از ابزار های ايجاد شده برای اين منظور از قبيل مقايسه کالا، مطالعه نقد و بررسی و يا جدول اطلاعات فنی کالا استفاده کنيد.

-آيا می توانم کالايی را بيش از يک عدد و به تعداد مشخص شده ای سفارش بدهم؟

هيچ مانعی ندارد.

در کنار اطلاعات مربوط به هر کالا يک گزينه وجود دارد که شما در آن می توانيد يک کالا را به هر تعداد که نياز داشته باشيد سفارش دهيد. فقط کافيست تعداد را مشخص کنيد. تا به همان تعداد برای شما ارسال شود.

-آيا مبلغی که من بايد پرداخت کنم شامل ماليات هم می شود؟

خير. مشتريان عزيز برای خريد هيچ کدام از محصولات فروشگاه هزينه ای به عنوان ماليات پرداخت نمی کنند. آن مبلغی که شما پرداخت می کنيد هزينه ارسال محصول (برای سفارشات پايين تر از یکصد هزار تومان) به اضافه قيمت يک محصول می باشد. و ماليات صفر ريال در نظر گرفته شده است.

-مبلغ سفارش خود را چگونه پرداخت کنم؟

شما می توانيد مبلغ کالای سفارش داده شده خود را به صورت يکی از سه روش زير حسب دلخواه پرداخت کنيد.

۱- پرداخت از طريق درگاه اينترنتی: کاربران محترم فروشگاه جوزا می توانند مبلغ سفارش خود را با استفاده از همه کارت های بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت کنند. (ازکارت های تمام بانک ها و موسسات بانکی می شود برای پرداخت آنلاين استفاده کنيد). پرداخت از طريق درگاه اينترنتی را با هدف تسريع در پردازش سفارش و عدم اتلاف وقت توصيه می کنيم.
۲- پرداخت در محل: مشتريان می توانند بعد از ثبت سفارش و در لحظه تحويل گرفتن کالای خود وجه آن را به صورت نقدی در محل بپردازند.
۳- پرداخت کارت به کارت: می توانيد وجه سفارش خود را به شماره های درج شده در قسمت روش های پرداخت، به شمار های درج شده کارت به کارت کنيد.

-آيا پرداخت در محل شرايط و محدوديت هايی دارد؟

بله – هنگامی را که تعداد و مبلغ سفارش از ميزان خاصی بالاتر باشد. امکان پرداخت در محل وجود ندارد. شما می توانيد از طريق تماس تلفنی از علت محدوديت جويا شويد.

-در صورتی که پرداخت اينترنتی ناموفق به من گزارش شود. اما با اين وجود مبلغ از حساب من کسر شده باشد علت چيست و چه کار بايد کرد؟

گاهی اوقات مشاهده می شود که در حين پرداخت مبلغ؛ شبکه بانکی قطع می شود و پرداخت ناموفق انجام می شود که در اين مورد ايراد از سيستم بانکی بوده و خود بانک پول را در حساب ميانی نگه می دارد تا بعد از وصل مجدد وضعيت را بررسی کرده و مبلغ را به صورت خودکار به حساب شما برگشت می دهد.

-فروشگاه جوزا از چه روش هايی برای ارسال کالا به دست مشتری استفاده می کند؟

اين فروشگاه بنا به حجم و اندازه کالا (کوچکی و يا بزرگی آن) و يا همچنين بسته به دوری و نزديکی شهر محل سکونت متقاضی و بنا به درخواست مشتری از روش های زير برای ارسال کالا استفاده می کند.

ارسال از طريق پست پيشتاز : برای سفارش هايی که خارج از شهر های تحت پوشش سرويس اکسپرس قرا دارند، در نظر گرفته شده است.
سرويس اکسپرس: استفاده از اين سرويس موجب می شود کالا با سرعت بيشتری به دست مشتری برسد. از سرويس اکسپرس برای شهرستان مهاباد و شهرهای حومه استفاده می شود.

نکته: تحويل رايگان فقط شامل سفارش هايی با ارزش بيشتر از یکصد هزار تومان و زیر پنج کیلو گرم خواهد بود.

-هزينه ارسال سفارش چگونه محاسبه می شود؟

هزينه ارسال سفارش به دست مشتری، بسته به شرايط سفارش، محل تحويل و نوع ارسال (پست، باربری، سرويس اکسپرس) متفاوت می باشد.

-آيا امکان آن وجود دارد که سفارش خود را در روز و يا در ساعت معينی تحويل بگيرم؟

با توجه به شرايط و خدمات خاص شرکت پست نمی توان به طور دقيق زمان آنرا تعيين کرد. پس از ثبت سفارش و تحويل به پست، زمان تقريبی تحويل سفارش ارسالی بنا به محدوده جغرافيايی و مقصد سفارش (دوری و يا نزديکی به محل فروشگاه) بين ۲۴ الی ۷۲ ساعت است. درباره ارسال اکسپرس شما می توانيد بازه زمانی مناسب برای تحويل گرفتن سفارش را هنگام ثبت آن سفارش در مرحله آدرس و اطلاعات بیشتر و توضیخات سفارش شرايط ارسال را اعلام کنيد تا در زمان اعلام شده به دستتان برسد.

-پس از آنکه کالای مورد نظر خود را از فروشگاه سفارش دادم چقدر طول خواهد کشيد، به دستم برسد؟

شما می توانيد با مراجعه به صفحه روش های ارسال در وب سايت جوزا، از زمان تحويل کالای خود مطلع شويد. شايان ذکر است زمان رسيدن سفارش به دست مشتری به محل سکونت آن و روش هايی که کالا از طريق آن ارسال می شود؛ بستگی دارد.

-سفارش ها چه زمانی به پست تحويل داده می شود؟

در صورتی که سفارش در روزهای کاری شنبه تا چهارشنبه تا ساعت ۱۲ ثبت شوند، کالا همان روز تحويل داده می شوند. (ساعت کاری شرکت پست تا ساعت ۱۴ می باشد). و يا اگر سفارشات بعد از ساعت ۱۴ و يا روزهای پنج شنبه، جمعه و تعطيلات رسمی ثبت شوند در اولين روز کاری بعد تحويل پست داده خواهد شد.

-آيا فروشگاه جوزا امکان پيگيری سفارشات را تا رسيدن به دست مشتری فراهم کرده است؟

مطمئنا بلـــه. در صورتی که منتظر دريافت کالای خود از طريق سرويس پست هستيد می توانيد مرسوله خود را از طريق سايت شرکت پست به آدرس زير پيگيری کنيد.

http://newtracking.post.ir/

-براي سفارشاتی که با پست پيشتاز ارسال شده اند شماره ۱۰ يا ۲۰ رقمی مرسوله را در آدرس  http://newtracking.post.ir/  وارد کنيد.

-برای چه کالا هايی و با چه شرايطی ۷ روز مهلت تعويض و بازگشت دارم؟

-در مورد پوشاک مردانه، زنانه، بچگانه، و حتی کفش در صورتی که مغايرتی در کالای سفارش شده و کالای تحويل گرفته شده و يا همچنين مناسب نبودن سايز، راضي نبودن از کيفيت بدون اينکه برچسب آن جداشده باشد، بدون بوی عطر باشد، از محصول اصلا استفاده نشده باشد و کالا کاملا مطابق با بسته اوليه خود باشد و هيچ گونه آثار لک، رنگ پريدگی نداشته باشد، می توانيد حداکثر تا ۷ روز نسبت به بازگشت آن با هماهنگی فروشگاه اقدام کنيد و در صورتی که کالا مطابق با بسته اوليه خود نباشد و يا استفاده کردن از آن مشخص شود مشمول طرح فوق نمی باشد.

-به آن دسته از کالا هايی را که دارای گارانتی (اصالت و سلامت فيزيکی) هستند. اين دسته از کالا ها مشمول ۷ روز تست کردن و عودت دادن نمی باشند به عبارتی مشمول ۷ روز ضمانت تعويض نيستند.

-در صورتی را که کالای شکسته دريافت نموديد.

-مبلغ وجه کالای برگشت داده شده، چگونه به حساب مشتری واريز می گردد؟

پس از دريافت کالا و تحويل گرفتن فروشگاه، همکاران ما در صورت مطابقت با شرايط برگشت کالا، با مشتری تماس گرفته و در حداقل زمان ممکن وجه به حساب آنان واريز می شود.

-اگر کالای ارسال شده با آنچه در سايت است مغايرت داشته باشد و يا دارای ايراد فنی يا آسيب ديدگی باشد چه اقدامی بايد انجام دهم؟

فروشگاه جوزا تمام تلاش خود را خواهد کرد که هيچگونه مغايرتی در کالای سفارش داده شده با کالای ارسال شده نداشته و کالا کاملا سالم و بدون ايراد و يا آسيب ديدگی به دست مشتری برسد. در غير اين صورت با ارسال ايميل در صفحه تماس با ما و يا تماس تلفنی به ما اطلاع داده تا نسبت به رفع سوء تفاهم احتمالی اقدام شود.

-آيا قيمت محصولات در وب سايت جوزا به روز هستند؟

بلـــه. اين فروشگاه طبق پايبند بودن به اهداف خود يعنی (قيمت مناسب و واقعی) به طور منظم و روزانه قيمت محصولات خود را کنترل و به روز رسانی می کند و با قيمت های روز به مشتريانش عرضه می کند.